RozstepyKrem.pl

Ciąża a rozstępy

Każda kobieta marzy o pięknym ciele bez skaz. Z czasem jednak stan ten coraz trudniej utrzymać. Wiele kobiet pragnie zostać matkami, niestety stan błogosławiony wpływa niezwykle negatywnie na urodę. Jednym z największych mankamentów bycia w ciąży jest zwiększone ryzyko wystąpienia rozstępów. Pęknięcia te powstają wskutek nadmiernego rozciągnięcia skóry. Mogą spotkać każdego, jednak zazwyczaj dotykają właśnie ciężarne kobiety.

W trakcie ciąży nie da się oczywiście uniknąć ryzyka powstania rozstępów, ponieważ musi dojść do rozciągania skóry. Da się jednak zmniejszyć szanse ich wystąpienia. Zebrałem kilka najlepszych sposobów na rozstępy, wszystkie są bezpieczne do używania przez kobiety w ciąży. Jeżeli się do nich zastosujesz, być może uda Ci się uniknąć problemu rozstępów.

Wpływ ciąży na rozstępy

Z pewnością wiesz, skąd się biorą rozstępy. W głębokich warstwach skóry znajdują się włókna elastyny i kolagenu. Są one odpowiedzialne za jędrność i sprężystość skóry. W trakcie ciąży substancje te wystawione są na niezwykle ciężką próbę, gdyż dochodzi do gwałtownego rozciągnięcia się skóry na brzuchu i innych częściach ciała. Gdy wiązania pękają, dochodzi do powstania rozstępów.

Najgorsze jest to, że w trakcie ciąży dochodzi do różnych zawirowań hormonalnych. Między innymi w dużej ilości produkowany zostaje kortyzol, który źle wpływa na jakość elastyny i kolagenu. W związku z tym szanse na pojawienie się rozstępów są znacznie wyższe. Choć wielu kobietom się wydaje, że pęknięcia mogą pojawić się tylko na brzuchu, często występują również na udach, pośladkach i piersiach.

Dieta na rozstępy

Jeżeli chodzi o stosowaną dietę, to kobiety w ciąży na wiele sobie pozwalają. Jedzą znacznie więcej, niż zwykle, w końcu mają dodatkową osobę do wyżywienia. Uważa się, że żeby urodzić dziecko bez komplikacji, kobieta powinna w trakcie ciąży przytyć około jedenaście kilogramów, większość znacznie przekracza ten limit. Pamiętaj, że wraz z dodatkowymi kilogramami rośnie również ryzyko pojawienia się rozstępów.

Co powinnaś jeść, aby dbać o stan swojej skóry? Przede wszystkim włącz do swojej diety ryby. Zawierają zdrowe tłuszcze omega 3 i 6, które świetnie wpływają na skórę. Jedz potrawy bogate w witaminy A, C, D i B6, które są jednymi z najważniejszych budulców prawidłowej struktury skóry, świetnie wpływają na ilość i jakość kolagenu i elastyny. Pamiętaj o piciu dużych ilości wody, Twój organizm musi być odpowiednio nawilżony.

Domowe metody walki z rozstępami

Istnieje parę skutecznych sposobów na walkę z rozstępami, są to zabiegi, które możesz wykonać przy użyciu środków znajdujących się w prawie każdym domu. Możesz na przykład wykonywać masaże przy użyciu przeróżnych olejków nawilżających, w ten sposób zapobiegniesz powstawaniu rozstępów oraz zmniejszysz te już powstałe. Plusem tej metody jest fakt, że olejki są bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i płodu. Niektóre kobiety preferują regularne natłuszczanie skóry oraz przeprowadzanie oczyszczających peelingów. Są to łatwe do wykonania zabiegi, ich skuteczność jednak może okazać się niewystarczająca przy zaawansowanej ciąży.

Kosmetyki na rozstępy

Najlepszym sposobem na walkę z rozstępami jest wykorzystanie jednego z naturalnych kremów na rozstępy. Pamiętaj, koniecznie wybieraj środki oparte wyłącznie na naturalnych składnikach, tylko wtedy będą one całkowicie bezpieczne.

Moim faworytem w tej kategorii jest krem Dermology Stretch Mark, jego formuła pozwala nie tylko zlikwidować widoczne rozstępy, ale także zapobiegać powstawaniu nowych. Zawarty w nim skwalen to najlepsza naturalna substancja do leczenia blizn. Przyspiesza regenerację skóry oraz otacza ją ochronną warstwą, dzięki czemu jest odporna na kolejne uszkodzenia.

W składzie Dermology Stretch Mark znajdziesz również kompleks witamin, które zwiększa produkcję elastyny i kolagenu, z tego powodu dobrym pomysłem dla kobiet w ciąży jest profilaktyczne korzystanie z kremu. Regularne stosowanie preparatu pozwala również na poprawę ogólnej kondycji skóry.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Stretch Mark 194,32 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Stretch Mark 149,97 zł krem RevitolStretchMark.pl 4/5
3. Mederma Stretch Mark Therapy $33.25 krem Mederma.com 3/5
4. Mustela: Stretch Marks Double Action $41 krem MustelaUSA.com 3/5
5. TriLastin SR €79,95 krem TriLastin.eu 2/5

Artykuły na temat: rozstępów