RozstepyKrem.pl

Co powinny zawierać kosmetyki na rozstępy?

Dbanie o kondycję skóry jest jedną z podstawowych czynności kosmetycznych wykonywanych przez kobiety. Używają specjalnych kremów upiększających, regenerujących i nawilżających, wszystko po to, aby wyglądać jeszcze ładniej. Niestety, nawet najlepsze zabiegi mogą nie powstrzymać pojawiających się rozstępów.

Powstawanie rozstępów

Skąd się biorą rozstępy? Powstają na skutek zaburzeń w wiązaniach kolagenu i elastyny. Gdy dochodzi do nadmiernego rozciągnięcia skóry, powstają na jej strukturze pęknięcia. W pierwszej fazie mają ciemny kolor, są widoczne gołym okiem. Z czasem stają się coraz jaśniejsze, niestety nie zanikają całkowicie i pozostawiają po sobie jasne, srebrzyste ślady, podobne do blizn. Ważne jest, aby kurację zacząć jeszcze w pierwszym etapie, wtedy rozstępy są jeszcze dość łatwe do usunięcia.

Kto jest szczególnie narażony na rozstępy?

Rozstępy w większości przypadków dotyczą kobiet, ale nie jest to norma. Szczególnie kobiety spodziewające się dziecka są podatne na powstawanie pęknięć. W trakcie ciąży dochodzi do znacznego powiększenia się brzucha, a także innych partii ciała, stąd ryzyko rozstępów. Często zdarza się, że dziewczęta w okresie dorastania doznają rozstępów na piersiach bądź pośladkach. Osoby, które w krótkim czasie gwałtownie przybrały na wadze mogą także spodziewać się tych pęknięć. Podobnie sprawa wygląda z trenującymi na siłowni, w trakcie ćwiczeń mięśnie zwiększają objętość, co może zakończyć się rozstępami.

Jakie składniki zawarte w kremach gwarantują skuteczność?

Kremy na rozstępy oferują świetne rezultaty, szczególnie jeśli mają formułę opartą na naturalnych składnikach, mogą je wtedy stosować nawet kobiety w ciąży. Oto niektóre z najlepszych substancji przydatnych w walce z rozstępami:

Skwalen – substancja pozyskiwana z oliwek, posiada niebywale silne właściwości regenerujące skórę. W procesie odbudowy komórek ochrania strukturę skóry. Skwalen jest często wykorzystywany w leczeniu blizn, z rozstępami również świetnie sobie radzi.

D-pantenol – regeneruje skórę oraz naprawia uszkodzenia jej struktury, głównie w jej dolnych warstwach.

Nasiona grejpfruta – zwiększają produkcję elastyny i kolagenu, dzięki czemu poprawia jędrność i sprężystość skóry. Dzięki grejpfrutowi zmniejsza się ryzyko powiększania rozstępów.

Witamina A – poprawia ogólny wygląd skóry, dogłębnie ją nawilża oraz likwiduje wszelkie rogowacenia, oczyszcza ją.

Witamina E – przyspiesza produkcję nowych komórek skórnych, co ułatwia proces zanikania blizn. Zwiększa także elastyczność skóry, dzięki czemu szanse na pojawienie się nowych rozstępów są mniejsze.

Który preparat na rozstępy wybrać?

Gdy już wiesz, które składniki gwarantują wysoką skuteczność w leczeniu rozstępów, znacznie łatwiej wybrać odpowiedni preparat do ich leczenia. Dobry środek charakteryzuje się zróżnicowanym działaniem. Powinien likwidować rozstępy, poprawiać kondycję skóry, a także zmniejszać ryzyko wystąpienia kolejnych blizn. Świetnym przykładem takiego kremu jest Dermology Stretch Mark.

Formuła preparatu zawiera wszystkie wymienione wyżej składniki, a także witaminę D3 i aloes. Dzięki temu niezwykle skutecznie radzi sobie z najgorszymi nawet rozstępami. Skóra staje się odmłodzona i jędrniejsza niż kiedykolwiek. Regularne używanie Dermology Stretch Mark sprawia, że już po paru tygodniach zauważysz pozytywne efekty kuracji. Nic dziwnego, że preparat polecany jest przez najlepszych amerykańskich dermatologów.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Stretch Mark 194,32 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Stretch Mark 149,97 zł krem RevitolStretchMark.pl 4/5
3. Mederma Stretch Mark Therapy $33.25 krem Mederma.com 3/5
4. Mustela: Stretch Marks Double Action $41 krem MustelaUSA.com 3/5
5. TriLastin SR €79,95 krem TriLastin.eu 2/5

Artykuły na temat: rozstępów