RozstepyKrem.pl

Jak działa skuteczny preparat na rozstępy?

Kłopoty związane z rozstępami są jedną z najczęstszych dolegliwości skórnych. Winę za ich powstawanie ponoszą problemy ze strukturą wiązań kolagenu i elastyny. Gdy dochodzi do nadmiernego rozciągnięcia skóry, zaczyna ona pękać, czego skutkiem są właśnie rozstępy.

W pierwszej fazie rozstępy przyjmują ciemną barwę, często mają nawet purpurowy kolor, są widoczne gołym okiem. Z czasem zaczynają się rozjaśniać, niestety nie znikają całkowicie, pozostawiają po sobie białe perłowe blizny. Jeżeli chcesz sobie poradzić z rozstępami, powinnaś jak najwcześniej rozpocząć kurację, są wtedy znacznie większe szanse na powodzenie zabiegów. W poniższym artykule chciałbym przedstawić działanie skutecznych preparatów na rozstępy. Jakie działanie powinien mieć środek, żeby można go było nazwać produktem godnym polecenia?

Komu zazwyczaj dolegają rozstępy?

Rozstępy to powszechne zjawisko, może dotknąć każdego, niezależnie od wieku czy płci. Najczęściej narażone są kobiety w ciąży, gdyż w drugim i trzecim trymestrze dochodzi do znacznego powiększenia się brzucha i innych partii ciała. U niektórych dziewcząt w okresie dojrzewania blizny pojawiają się na piersiach i pośladkach.

Jeżeli cierpisz na nadwagę, może dojść do pęknięć w strukturze skóry, to powszechne u osób, które szybko tyją. Podobnie wygląda sytuacja z osobami, które regularnie trenują na siłowni. Powiększające się mięśnie mogą rozerwać skórę. Jeżeli znajdujesz się w potencjalnej grupie ryzyka, warto profilaktycznie stosować preparaty na rozstępy.

Kosmetyki na rozstępy

Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów na walkę z rozstępami jest wykorzystanie specjalnych preparatów. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat na rynku pojawiły się setki tego rodzaju produktów. Przy wyborze odpowiedniego środka należy wziąć pod uwagę kilka czynników: cenę (chociaż ta jest najmniej istotna), skład oraz jego działanie. O efektach działania preparatów napiszę niżej, jak sprawa ma się ze składem? Moim zdaniem najlepiej wybierać kremy oparte wyłącznie na naturalnych składnikach, dzięki temu będą w stu procentach bezpieczne. Będziesz mogła je stosować nawet spodziewając się dziecka.

Działanie preparatów na rozstępy

Środki na rozstępy oferują działanie na wielu płaszczyznach. Najważniejsze jest oczywiście, żeby dobrze usuwały rozstępy. Skuteczny preparat powinien rozjaśniać blizny, przyspieszać regenerację skóry oraz ochraniać jej strukturę. Warto szukać kremów zawierających skwalen, to najlepsza substancja do walki z bliznami. Przydatna również jest witamina E, D3, d-pantenol czy wyciag z aloesu.

Ważne jest, aby preparat pozwalał na uniknięcie powstawania rozstępów w przyszłości. Powinien wzmacniać wiązania elastynowe i kolagenowe, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i mniej podatna na nadmierne rozciągnięcie. Świetnie tę funkcję spełniają pestki grejpfruta oraz witamina A. Poza tym dobry środek powinien nawilżać skórę oraz poprawiać jej wygląd zewnętrzny.

Który krem wybrać?

Na rynku znajdziesz dziesiątki preparatów, ale prawie żaden z nich nie potrafi zapewnić pełnego i kompleksowego działania. Prawdziwie chlubnym wyjątkiem jest krem Dermology Stretch Mark, którego formuła oparta jest na skwalenie, kompleksie witamin oraz kilku innych substancjach pozwalających na leczenie rozstępów.

Regularne korzystanie z Dermology Stretch Mark sprawia, że rozstępy stają się coraz cieńsze i jaśniejsze, aż do całkowitego zaniknięcia. Dodatkowe substancje zapobiegają powstawaniu pęknięć w przyszłości, więc środek ten można również stosować profilaktycznie. Już po kilku tygodniach stosowania Dermology Stretch Mark zauważysz znaczne rezultaty, a po kilku miesiącach będziesz mogła cieszyć się pełnymi efektami. Szybko zapomnisz, że w ogóle miałaś problemy z rozstępami.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Stretch Mark 194,32 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Stretch Mark 149,97 zł krem RevitolStretchMark.pl 4/5
3. Mederma Stretch Mark Therapy $33.25 krem Mederma.com 3/5
4. Mustela: Stretch Marks Double Action $41 krem MustelaUSA.com 3/5
5. TriLastin SR €79,95 krem TriLastin.eu 2/5

Artykuły na temat: rozstępów