RozstepyKrem.pl

Krem na rozstępy bezpieczny w ciąży

Każda kobieta obawia się problemów skórnych, gdyż wystąpienie takowych znacznie obniża atrakcyjność fizyczną. Jedną z najczęściej spotykanych dolegliwości są rozstępy. Są to blizny powstające pod wpływem nadmiernego rozciągnięcia skóry. Mają związek z problemami w wiązaniach kolagenowych i elastynowych. Odpowiadają za jędrność skóry i jej sprężystość, gdy są za słabe, zwiększa się ryzyko powstawania rozstępów.

Rozstępy często dotyczą dziewcząt w okresie dorastania, gdy zaczynają rosnąć pewne partie ciała. Najbardziej narażone są jednak kobiety w ciąży, jest to całkowicie zrozumiałe. To właśnie ich problemami chciałbym się zająć w poniższym artykule. Czy ciąża jest przeciwwskazaniem dla leczenia rozstępów? Jakie środki stosować, żeby nie zagrozić płodowi?

Działanie kremów na rozstępy

Kremy na rozstępy to podstawowy sposób na walkę z uciążliwymi pęknięciami skóry. Ich składniki pozwalają na szybkie gojenie się skóry, szczególnie, jeśli zaczynasz kurację zaraz po pojawieniu się rozstępów. Jeśli jesteś kobietą w ciąży, nie możesz czekać do leczenia blizn aż urodzisz, będzie wtedy już niestety za późno.

Jakie środki mogą zagwarantować skuteczność w leczeniu rozstępów tak, żeby nie zaszkodzić rozwijającemu się płodowi. Musisz przede wszystkim zwracać uwagę na skład preparatu i wybierać jedynie takie środki, które zawierają wyłącznie naturalne składniki. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że nic nie będzie grozić ani Tobie, ani Twojemu maleństwu.

Składniki, na które warto zwrócić uwagę

Wiele substancji wykazuje świetne działanie w leczeniu rozstępów. Poniżej przedstawiam krótką listę najpopularniejszych z nich:

Skrwalen 10% - jest to substancja dawniej pozyskiwana z wątroby rekina, dzisiaj uzyskuje się ją z oliwek. Wykazuje niezwykle silne właściwości odbudowujące skórę. Działa jako naturalny ochraniacz dla odtwarzających się komórek skórnych. Likwiduje blizny, to najbardziej skuteczny składnik w walce z rozstępami.

D-pantenol – służy do poprawy warstw skóry, stymuluje ich wzrost oraz różnicuje komórki, co jest ważne przy leczeniu rozstępów.

Wyciąg z aloesu – ochrania skórę przed działaniem czynników środowiskowych, przyspiesza jej regenerację. Stosowany w medycynie naturalnej od setek lat, dogłębnie nawilża skórę i odbudowuje jej strukturę.

Ekstrakt z nasion grejpfruta – przyspiesza produkcję elastyny i kolagenu, dwóch substancji odpowiedzialnych za jędrność i sprężystość skóry. Dzięki temu zapobiegniesz ponownemu powstawaniu rozstępów.

Niezwykle ważne przy wyborze odpowiedniego środka jest zawartość witamin w jego składzie. Witamina A zawiera między innymi retinol, który wpływa na zdrowie skóry. Poprawia kolo naskórka, wygładza go i likwiduje rogowacenia. Zwiększa ilość kolagenu i elastyny. Witamina D zwiększa aktywność komórkową wokół rozstępów i odmładza skórę. Witamina E pobudza produkcję nowych komórek skórnych.

Przykład świetnego kremu na rozstępy

Na rynku znajdziesz dziesiątki kremów na rozstępy, jeżeli jednak chcesz używać preparatów w trakcie ciąży, liczba ta znacznie maleje. Jednym ze środków, które mają udowodnione bezpieczeństwo dla kobiet oczekujących dziecka, jest Dermology Stretch Mark. Jego formułą oparta jest oczywiście wyłącznie na naturalnych składnikach, zawiera wszystkie substancje wymienione w akapitach wyżej, dodatkowo znajdziesz parę dodatkowych.

Dermology Stretch Mark zwiększa elastyczność i jędrność skóry, poprawia wiązania elastylowe i kolagenowe. suwa istniejące blizny i zapobiega powstawaniu nowych. Działa nieźle nawet przy trochę starszych rozstępach, ale najlepiej stosować go od razu przy pierwszych symptomach. Jest przyjemny w użyciu, pachnie przyjemnie i szybko się wchłania. Dermology Stretch Mark to najlepszy wybór dla kobiet w ciąży walczących z rozstępami!

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Stretch Mark 194,32 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Stretch Mark 149,97 zł krem RevitolStretchMark.pl 4/5
3. Mederma Stretch Mark Therapy $33.25 krem Mederma.com 3/5
4. Mustela: Stretch Marks Double Action $41 krem MustelaUSA.com 3/5
5. TriLastin SR €79,95 krem TriLastin.eu 2/5

Artykuły na temat: rozstępów