RozstepyKrem.pl

Rozstępy na piersiach

Każda kobieta, która miała kiedykolwiek kontakt z rozstępami, wie jak trudno się ich pozbyć. Pojawiają się w różnych miejscach, zazwyczaj na brzuchu, pośladkach i udach. Czasem występują także na piersiach, to właśnie tym rodzajem rozstępów chciałbym się zająć w poniższym artykule. Przedstawię kilka sposobów na walkę z uciążliwymi bliznami, wcześniej powiem jednak, które kobiety mogą czuć się szczególnie narażone.

Rozstępy powstają wskutek nadmiernego rozciągnięcia skóry, dochodzi do pęknięcia wiązań elastynowych i kolagenowych. To od ich kondycji zależy, czy znajdujesz się w grupie ryzyka. Pęknięcia widoczne są pod postacią ciemnych podłużnych śladów. Z czasem zaczynają blednąć aż przyjmą postać normalnych blizn. Leczenie rozstępów należy rozpoczynać jak najwcześniej, wtedy jeszcze są szanse na ich całkowitą likwidację.

Kto jest narażony na rozstępy na piersiach?

Jak łatwo się domyślić, rozstępy na piersiach są domeną kobiet, nie słyszałem o przypadkach ich występowania wśród mężczyzn. Ten rodzaj pęknięć pojawia się już u dziewcząt w okresie dojrzewania. Dochodzi wtedy do nagłego powiększenia biustu, jeśli wiązania kolagenowe są słabe, może dojść do pęknięć. Kobiety spodziewające się dziecka także są narażone, w trakcie ciąży dochodzi do powiększenia piersi. Również osoby borykające się z nadwagą mogą spotkać się z rozstępami.

Dieta na rozstępy

Najprostszą metodą zapobiegania powstawaniu rozstępów jest zmiana swoich nawyków żywieniowych. Nie możesz doprowadzić do przejadania się, gdyż zwiększona waga to większe ryzyko rozstępów. Dotyczy to również kobiet w ciąży, do urodzenia dziecka wystarczy zwykle przytyć około jedenastu kilogramów.

Jedz produkty bogate w witaminy A, B6, D i E, to jedne z najważniejszych budulców zdrowej skóry. Zwiększają produkcję elastyny i kolagenu, dzięki czemu poprawia się jędrność skóry. Witamina A odmładza jej wygląd, likwiduje niedoskonałości. Włącz do diety ryby, kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 mają dobry wpływ na cały organizm, również na skórę.

Naturalne metody walki z rozstępami

W dawnych czasach nie było zaawansowanych metod walki z rozstępami, stosowano wtedy domowe metody. Szczególnie polecam wykonywanie masaży przy użyciu olejków nawilżających. Możesz wykorzystać którykolwiek olejek, chociażby lawendowy, eteryczny, jojoba czy winogronowy. Świetnie sprawdza się także oliwa z oliwek i masło shea.

Ciekawym sposobem na walkę z istniejącymi już rozstępami jest regularne natłuszczanie skóry, w ten sposób będzie cały czas nawilżona, przyspieszysz jej regenerację. Systematyczny peeling obszarów objętych bliznami także jest świetnym pomysłem.

Specjalne preparaty na rozstępy

Najlepszym sposobem na usunięcie rozstępów na piersiach jest wykorzystanie preparatów specjalnie do tego celu stworzonych. Na półkach sklepowych znajdziesz wiele środków na rozstępy. Wybór jednego z nich może być ciężki, ale powiem Ci, czym się należy kierować. Zwracaj uwagę na cenę, w wielu przypadkach sprawdza się zasada, że im droższy preparat, tym skuteczniejszy. Korzystaj z produktów, których skład zawiera naturalne substancje, będą one bezpieczne nawet, jeśli jesteś w ciąży.

Jak powinien działać idealny środek na rozstępy? Przede wszystkim musi usuwać istniejące rozstępy. Świetnie do tego celu nadaje się skwalen, jest to substancja pozyskiwana z oliwy z oliwek. Ma silne właściwości odbudowujące strukturę skóry, dodatkowo otacza skórę ochronną warstwą, która zapobiega powstawaniu kolejnych uszkodzeń mechanicznych.

Dobrze, jeśli preparat zawiera dodatkowo szereg substancji pozwalających na zapobieganie kolejnym rozstępom. Przykładem takiego środka jest Dermology Stretch Mark. Krem kompleksowo rozprawia się z wszelkimi rozstępami, nawet tymi trochę już starymi. Nic dziwnego, że zdobył uznanie dermatologów i tysięcy zadowolonych klientek.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Stretch Mark 194,32 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Stretch Mark 149,97 zł krem RevitolStretchMark.pl 4/5
3. Mederma Stretch Mark Therapy $33.25 krem Mederma.com 3/5
4. Mustela: Stretch Marks Double Action $41 krem MustelaUSA.com 3/5
5. TriLastin SR €79,95 krem TriLastin.eu 2/5

Artykuły na temat: rozstępów