RozstepyKrem.pl

Rozstępy po ciąży – zabiegi zwalczające

Z ciążą związanych jest wiele problemów. Przede wszystkim przez dziewięć miesięcy musisz dbać nie tylko o siebie, ale także o rozwijające się w Twojej macicy dziecko. Powinnaś jeść wyłącznie zdrowe jedzenie, kategorycznie nie wolno Ci pić alkoholu ani palić tytoniu. Dodatkowo Twoja uroda może zostać nadszarpnięta na wiele różnych sposobów, chociażby znacznie zwiększa się ryzyko wystąpienia rozstępów.

Rozstępy mogą się przytrafić każdemu, trzeba jednak przyznać, że to właśnie z kobietami spodziewającymi się dziecka najbardziej się kojarzą. Nic dziwnego, w trakcie ciąży dochodzi do znacznego rozciągnięcia się brzucha. W wyniku tego może dojść do nadmiernego naciągania skóry i w rezultacie do pęknięć w strukturze wiązań kolagenowych i elastynowych odpowiedzialnych za ciągłość skóry.

Etapy tworzenia się rozstępów

Początkowo rozstępy są niezwykle dobrze widoczne, mają ciemną barwę, dochodzącą nawet do purpurowej. Z czasem zaczynają blednąć, aż pozostawią po sobie tylko białe blizny. Jeśli chcesz walczyć z rozstępami, powinnaś kurację zaczynać jeszcze w tej pierwszej fazie. Tylko w ten sposób będziesz miała szansę na ich całkowitą likwidację. Z tego powodu lepiej zacząć leczyć pęknięcia jeszcze w trakcie ciąży, chociaż nawet po urodzeniu są jeszcze szanse na ich całkowitą likwidację.

Domowe sposoby na rozstępy

Dawniej nie było zbyt wielu sposobów na walkę z rozstępami, wykorzystywano jedynie domowe metody, które nie należały do najlepszych. Dzisiaj jednak mamy dostęp do wielu preparatów, które pozwalają na całkiem skuteczne leczenie nawet w warunkach domowych.

Warto wykorzystywać wszelkiego rodzaju olejki. Moją propozycją jest połączenie olejku eterycznego, winogronowego i oliwy z oliwek w mniej więcej równych proporcjach, taka mieszanka świetnie poradzi sobie z rozstępami. Podobnie działa sam olejek aloesowy wymieszany z masłem shea. Masowanie należy prowadzić co najmniej przez kwadrans dziennie, po jakimś czasie powinnaś zauważyć znaczne rezultaty.

Ciekawym sposobem na rozstępy jest również regularne natłuszczanie skóry oraz usuwanie zrogowaceń na bliznach poprzez peeling. Szczególnie dobrze zabiegi te sprawdzają się na udach oraz pośladkach, które często w trakcie ciąży także są podatne na rozstępy. Nie zapominaj również o zdrowej i zróżnicowanej diecie, ale jeśli spodziewasz się dziecka, to raczej taką stosujesz.

Kosmetyki naturalne w walce z rozstępami

Wiele kobiet obawia się stosować kosmetyki na rozstępy w trakcie ciąży, obawiają się one, że takie preparaty mogą zaszkodzić płodowi. Nawet nie są świadome, jak bardzo się mylą. Czasy szkodliwych kosmetyków skończyły się już dawno, dziś bez problemu znajdziesz skuteczne preparaty, które nie powodują żadnych szkód u dziecka.

Przy wyborze środka powinnaś kierować się składem, wybieraj wyłącznie produkty zawierające naturalne składniki. Dzięki temu będziesz pewna, że zawarte w nim substancje są bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Szukaj środków zawierających skwalen. Dawniej pozyskiwany on był z wątroby rekina, dzisiaj już wiadomo, że da się go uzyskać również z oliwy z oliwek. Skwalen regeneruje komórki skórne oraz otacza je swoistą barierą, ochrania je przed dodatkowymi uszkodzeniami.

Preparaty na rozstępy powinny przede wszystkim radzić sobie z widocznymi pęknięciami. Z czasem rozstępy zanikają całkowicie. Dobrze, jeśli krem potrafi również działać profilaktycznie, wtedy będziesz mogła uchronić się zawczasu przed bliznami. Przykładem takiego preparatu jest Dermology Stretch Mark, jego formuła bogata jest w liczne substancje uzdrawiające strukturę skóry. Poza działaniem przeciwko rozstępom, Dermology Stretch Mark poprawia ogólną kondycję skóry, krem sprawia, że staje się ona jędrniejsza i zdrowsza niż kiedykolwiek.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Stretch Mark 194,32 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Stretch Mark 149,97 zł krem RevitolStretchMark.pl 4/5
3. Mederma Stretch Mark Therapy $33.25 krem Mederma.com 3/5
4. Mustela: Stretch Marks Double Action $41 krem MustelaUSA.com 3/5
5. TriLastin SR €79,95 krem TriLastin.eu 2/5

Artykuły na temat: rozstępów