RozstepyKrem.pl

Usuwanie rozstępów domowymi metodami

Problemy skórne potrafią być naprawdę irytujące, szczególnie dla kobiet, bo to one bardziej od mężczyzn dbają o urodę. Jedną z najczęściej występujących dolegliwości są rozstępy. Blizny te mogą pojawić się u każdego, niezależnie od płci i wieku. Są wynikiem osłabienia wiązań kolagenowych i elastynowych, w związku z czym w trakcie nadmiernego rozciągnięcia skóry dochodzi do pęknięć w jej strukturze.

Kogo dotyczą rozstępy? Zazwyczaj pojawiają się u kobiet, gdyż one są częściej narażone na rozciąganie skóry. Prawie każda kobieta w ciąży ma problemy z tymi bliznami, pojawiają się przeważnie na powiększającym się brzuchu, chociaż można je spotkać także na udach i pośladkach. Dziewczęta w okresie dorastania mogą doznać rozstępów na piersiach i pośladkach. Również osoby ćwiczące na siłowni znajdują się w grupie ryzyka. W poniższym artykule postaram się pokazać kilka sztuczek, dzięki którym usuniesz rozstępy domowymi sposobami.

Etapy powstawania rozstępów

Ewolucja rozstępów zawiera się w dwóch etapach. W fazie pierwszej ślady są ciemnoczerwone i widoczne gołym okiem. Rozstępy są jeszcze wtedy świeże, do pęknięcia doszło niedawno. W trakcie fazy drugiej dochodzi do ich zabliźniania, stają się coraz jaśniejsze, pozostawią jednak po sobie ślady pod postacią jasnych, srebrzystych śladów. Najważniejsze przy leczeniu rozstępów jest to, aby zacząć zwalczać jego objawy jeszcze w pierwszym etapie, im wcześniej, tym rezultaty będą bardziej zadawalające.

Domowe sposoby na rozstępy

Usuwanie rozstępów przy użyciu domowych metod jest nie tylko możliwe, ale nawet całkiem skuteczne. Opracowano łącznie kilkanaście sposobów na walkę z rozstępami, postaram się przytoczyć najskuteczniejsze z nich.

Niezłym sposobem na rozstępy jest zastosowanie specjalnego olejku pozwalającego na zredukowanie powstających blizn. Należy wymieszać oliwę z oliwek z olejkami winogronowym i eterycznym mniej więcej w równych proporcjach. Taki preparat delikatnie wcieramy w skórę dotkniętą rozstępami. Innym przepisem na olejek jest mieszanka masła shea, olejku jojoba i parę kropel olejku eterycznego. Masowanie przy użyciu tego rodzaju mieszanek powinno trwać około piętnaście minut.

Przy skutecznej walce z rozstępami można również stosować regularne natłuszczanie obszarów dotkniętych bliznami. Pozbywaj się przy tym zrogowaciałego naskórka, stosuj peeling. Dobrą metodą jest również stosowanie specjalnych masaży przy użyciu mieszanki olejku lawendowego i rumianku. Nie zapominaj również o zdrowej diecie bogatej w witaminy A, D, E i B6, są to substancje niezbędne do prawidłowej budowy struktury skóry.

Kosmetyki na rozstępy

Świetnym sposobem na walkę z rozstępami bez opuszczania domu jest stosowanie wszelkiej maści kosmetyków na rozstępy. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem jednego z nich, zwróć uwagę na jego formułę. Wybieraj szczególnie preparaty oparte na naturalnych składnikach, będą one całkowicie bezpieczne, możesz ich używać nawet oczekując dziecka.

Moim faworytem tego rodzaju środków jest krem Dermology Stretch Mark. Jego formuła zawiera mnóstwo substancji aktywnych, z których najskuteczniejszą jest skwalen 10%. Składnik ten dawniej pozyskiwano z wątroby rekina, udało się jednak opracować metodę jego pozyskiwania z oliwek. Skwalen posiada niezwykle silne właściwości regeneracyjne. Jest wykorzystywany do leczenia wszelkiego rodzaju blizn, świetnie radzi sobie również z rozstępami.

Dermology Stretch Mark zwiększa produkcję kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu skóra nie będzie miała już skłonności do pęknięć. Preparat redukuje blizny do zera, pozwala skórze odzyskać zdrowy, młody wygląd. Już po paru tygodniach stosowania Dermology Stretch Mark zapomnisz o tym, że miałaś kiedykolwiek rozstępy.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Stretch Mark 194,32 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Stretch Mark 149,97 zł krem RevitolStretchMark.pl 4/5
3. Mederma Stretch Mark Therapy $33.25 krem Mederma.com 3/5
4. Mustela: Stretch Marks Double Action $41 krem MustelaUSA.com 3/5
5. TriLastin SR €79,95 krem TriLastin.eu 2/5

Artykuły na temat: rozstępów