RozstepyKrem.pl

Walka z rozstępami po porodzie

Kobieta oczekująca dziecka spodziewa się różnych wad bycia w ciąży. Przybieranie na wadze, zaburzenia nastrojów, burza hormonów, to wszystko normalne w tym okresie. Bardzo często w parze z ciążą idą niestety rozstępy. Walka z nimi potrafi być bardzo uciążliwa. Najlepiej rozpocząć ją już w początkowej fazie, jednak wiele kobiet obawia się, że stosowanie wymyślnych metod może zaszkodzić dziecku. Nic bardziej mylnego! Niestety, po ciąży może być już za późno na pełne zlikwidowanie rozstępów, istnieje jednak parę metod pozwalających osiągnąć ten cel.

Etapy powstawania rozstępów

Skąd się biorą rozstępy? W najgłębszych warstwach skóry znajduje się kolagen i elastyna, dwie substancje odpowiedzialne za sprężystość i elastyczność skóry. Gdy ich struktura zostaje zerwana wskutek nadmiernego rozciągnięcia skóry, dochodzi do pojawienia się rozstępów. Przyjmują one postać równoległych pasów widocznych na skórze.

W pierwszej fazie rozstępy przyjmują kolor ciemny, łatwo je zauważyć. Z czasem bledną, nie zanikają jednak całkowicie, zostawiają po sobie sieć nitkowatych, srebrzystych blizn. Jeśli odpowiednio wcześnie zareagujesz, da się uniknąć powstawania rozstępów.

Ciąża a rozstępy

To normalne, że w trakcie ciąży powstają rozstępy. Przede wszystkim dochodzi do nadmiernego rozciągnięcia skóry, co prowadzi do zerwania wiązań kolagenowych i elastynowych. Co gorsza, okres ciąży to także sieć zaburzeń hormonalnych. Produkowany jest wtedy w nadmiarze kortyzol, który negatywnie wpływa na ciągłość strukturalną skóry.

Domowe sposoby na rozstępy

Sposobów na walkę z rozstępami jest mnóstwo, dużo osób decyduje się na wykorzystanie naturalnych metod. Są one dosyć skuteczne, chociaż mogą nie zagwarantować sukcesu. Warto zdecydować się na masaże obszarów objętych rozstępami przy użyciu środków nawilżających. Wszelkiego rodzaju kremy (szczególnie polecam preparaty na rozstępy), olejki eteryczne, masło shea czy oliwa z oliwek to świetne substancje w walce z rozstępami. Masaże nie tylko są skuteczne, ale także pozwalają się zrelaksować, co jest przydatne kobietom, które niedawno rodziły.

Podczas ciąży staraj się nie przybierać znacząco na wadze. Według ostatnich badań, do urodzenia dziecka wystarczy przytyć jedenaście kilogramów, cała reszta to po prostu efekt zwiększonego apetytu, winę za to ponoszą hormony. Włącz do swojej diety posiłki bogate w witaminę A, odmładza ona skórę i poprawia jej wygląd zewnętrzny. Z kolei witamina D przyspiesza porost nowych komórek i regenerację skóry, jest składnikiem wielu środków do leczenia blizn. Witamina E utrwala efekty kuracji.

Wracając do zabiegów kosmetycznych, stosuj oczyszczające peelingi. Złuszczanie zrogowaciałego naskórka pozwala na szybszą odbudowę skóry. Jeden zabieg w tygodniu powinien wystarczyć.

Kosmetyki na rozstępy

Jeżeli szukasz naprawdę skutecznego sposobu na rozstępy, polecam wykorzystanie specjalnych kremów przeznaczonych do walki z pęknięciami. Zawierają szereg składników przydatnych w walce w rozstępami, bardzo często naprawiają także problemy związane ze strukturą skóry, dzięki czemu zapobiegają pogorszeniu się sytuacji. Gdy zaczynasz leczenia już po porodzie, kosmetyki takie to jedyna szansa na całkowitą eliminację rozstępów.

Miałem do czynienia z wieloma środkami na rozstępy, najlepsze rezultaty oferował krem Dermology Stretch Mark. Jego formuła zawierała między innymi skwalen – substancję niezwykle skutecznie regenerującą skórę i ochraniającą ją przed czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo w kremie zawarto kompleks witamin pozwalających na poprawę wyglądu skóry. Wystarczy kilka tygodni kuracji przy pomocy kremu Dermology Stretch Mark, a zauważysz już pełne efekty korzystania z preparatu.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Stretch Mark 194,32 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Stretch Mark 149,97 zł krem RevitolStretchMark.pl 4/5
3. Mederma Stretch Mark Therapy $33.25 krem Mederma.com 3/5
4. Mustela: Stretch Marks Double Action $41 krem MustelaUSA.com 3/5
5. TriLastin SR €79,95 krem TriLastin.eu 2/5

Artykuły na temat: rozstępów